Новини

ФБР щедро розрахувалося за злом IPhone

 Директор ФБР Джеймс Комі на одному зі своїх недавніх виступів на форумі безпеки в Лондоні запропонував згадати ази математики всім бажаючим дізнатися суму винагороди, отриману хакерами, які зламали iPhone стрілка з Сан-Бернардіно.

 

Завдання від Комі звучало так: "Зломщики отримали більше грошей, ніж я зароблю за час, що залишився мені до пенсії 7 років і 4 місяці».

З розрахунку офіційного річного окладу директора Федерального бюро розслідувань США, який за 2015 рік склав 183,3 тисячі доларів, і часу до моменту його виходу на заслужений відпочинок, можна припустити, що майбутній заробіток - це сума мінімум 1,34 мільйона доларів.

Якщо сума, отримана хакерами за злом телефону терориста дійсно перевищує названу директором ФБР, то гонорар є найщедрішим в історії відомства, виплаченим за злом електронних пристроїв.

2 грудня 2015 року в результаті стрілянини, відкритої Саїдом Фарук і його дружиною в конференц-залі міста Сан-Бернардіно, загинули 14 людей. Ще 21 людина отримала поранення. Нападники були вбиті в ході перестрілки  співробітниками правоохоронних органів. У розпорядженні ФБР став iPhone 5C, що належав терористові.

Глава Apple Тім Кук у відкритому листі пояснив, що компанія не буде співпрацювати з ФБР, оскільки схема, по якій структура пропонує розблокувати телефон злочинця, ставить під загрозу конфіденційність даних. Кук назвав її лазівкою, за допомогою якої можна буде розблокувати будь-який iPhone.