Новини

Право на Інтернет 

Загальновідома Декларація прав людини ООН, яка з 10 грудня 1948 року включає найважливіші принципи і норми, вироблені людством за багатовікову історію, тепер стверджує, що нарівні з недоторканністю особистості, правом на освіту, свободу пересування і т.д. людина ще має право на доступ до всесвітньої мережі Інтернет.

Таке рішення на початку липня ухвалила Рада з прав людини ООН, схваливши резолюцію, яка засуджує країни, що блокують своїм громадянам доступ до Інтернету.

 

До таких країн належать Іран, Пакистан, Ємен та ін.

Цифрові права в сучасному світі особливо актуальні, враховуючи, скільки часу багато хто з нас проводять щодня в Мережі за допомогою комп'ютерів або смартфонів. Прийнята резолюція носить рекомендаційний характер і ніякі країни ні до чого не зобов'язує. Проте її прийняття може стати лише початком нової ери в правовій сфері.

За ухвалення резолюції проголосували більшість країн, а проти висловилися такі держави, як Китай, Саудівська Аравія, Індія, Південна Африка і Росія. Резолюція включає в себе такі положення, як свобода самовираження в Інтернеті, право на захист в онлайні, забезпечення відповідальності за порушення прав людини в Мережі, недоторканність особистого життя інтернет-користувачів, а також пункт про важливість віддаленої освіти за допомогою сучасних технологій.