Новини

Спецслужби будуть контролювати Інтернет?

 

   В Інтернет-просторі розгорівся черговий скандал після того, як агентство Reuters опублікувало статтю, в якій повідомило всьому світу, що компанія Yahoo передає спецслужбам США дані листування користувачів свого поштового сервісу, яким користуються мільйони! людей.

Раніше керівництво компанії вже заявляло, що вступило в конфронтацію з АНБ, щоб не допустити сканування поштових повідомлень і з цією метою навіть ввело end-to-end шифрування, але, мабуть, важелі тиску в уряді США все-таки знайшлися. Непрямим підтвердженням цього стало звільнення глави інформаційної безпеки Yahoo Алекса Стамоса, який протягом декількох років відстоював позицію секретності особистої інформації користувачів. Але керований ним відділ навіть не залучали до написання алгоритму, скануючого листування. Створення програми, що фільтрує символи і слова (які цікавлять спецслужби) було покладено на працівників відділу поштового сервісу Yahoo. 

 Звичайно, офіційно таку інформацію керівники Yahoo не прокоментували, але співробітники Reuters впевнені в достовірності наданих даних. А після гучних викриттів Едварда Сноуденса, який викривав АНБ і ФСБ в тотальному стеженні за громадянами багатьох держав за допомогою інформаційних засобів зв'язку, питання захисту поштовими інтернет-гігантами особистого листування своїх користувачів поставлене під дуже великий сумнів.