Новини

Чому селфі більше люблять робити, ніж дивитися

 

selfie altanet    Вчені з Мюнхенського університету провели опитування в Мережі на тему такого мега-популярного явища, як «селфі» або по-іншому фотографування самого себе. Отримані результати були представлені у вигляді роботи під назвою «Парадокс селфі: їх ніхто не любить, але постійно роблять».

В опитуванні брали участь 238 респондентів з Австрії, Німеччини та Швейцарії, тому його результати можуть мати "європоцентричний" ухил. Тим не менш виявилося, що люди дуже люблять робити селфі, а от дивитися на чужі «себяшкі» - не дуже. Вчені підкреслюють, що людей більше цікавить процес зйомки селфі, а не перегляд подібних фотографій. І парадокс полягає в тому, що учасники опитування вважають свої власні селфі проявом самоіронії та щирості, а ось чужі - чистої води саморекламою і фальшю.

Ще один цікавий факт: 82% респондентів з радістю віддали перевагу соціальній мережі з меншою кількістю селфі.

Якщо вірити статистиці Google, тільки лише в 2014 році жителі нашої планети зробили понад 90 мільйонів селфі. Зараз це число напевно значно більше.

Незважаючи на те що деякі лікарі вважають, що захоплення людини фотографуванням самого себе з часом може призвести до розладу психіки і повністю поглинути його, 77% опитаних продовжують регулярно робити селфі і отримувати від цього процесу неймовірне задоволення.

Нове культурне явище вже поглинуло світ шоу-бізнесу, кіно, користується шаленою популярністю навіть серед політиків. І навряд чи хтось здивується, якщо фотографія першої людіни на Марсі теж буде зроблена у вигляді такого собі «інопланетного» selfie.

 Більш детально з роботою вчених можна ознайомитися в журналі Frontiers in Psychology.